Kategoria B

Cena kursu:  Od  3 300 zł

(Automat) cena kursu: 3 600 zł

Kurs na prawo jazdy kategorii B obejmuje 30 godzin nauki teoretycznej oraz 33 godzin praktycznej nauki jazdy.

Zaufaj specjalistom! Jesteśmy najlepsi na lokalnym rynku. Szkoła Nauki Jazdy „WŁOCHACZ” to gwarancja zdanego egzaminu bez niepotrzebnego stresu.
Kursantem tej kategorii może być osoba, która ukończyła 18 lat. Można jednak zapisać się na kurs już na 3 miesiące prze osiągnięciem pełnoletniości. To najpopularniejsza kategoria prawa jazdy w Polsce, uprawniająca do poruszania się po drogach publicznych autami osobowymi.

Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem motocykla lub autobusu), pojazdem samochodowym o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą lekką (do 750kg), pojazdem samochodowym o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą inną niż lekka pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 4250 kg a kierowca zdał dodatkowy egzamin praktyczny potwierdzony wpisem do prawa jazdy, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym, pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem autobusu i motocykla), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym.