Kategoria A

Cena kursu: Od 2700 zł

Kurs na kategorię A obejmuje 30 godzin nauki teoretycznej oraz 20 godzin zajęć praktycznych.

Zaufaj specjalistom! Jesteśmy najlepsi na lokalnym rynku. Szkoła Nauki Jazdy „WŁOCHACZ” to gwarancja zdanego egzaminu bez niepotrzebnego stresu.
Kursantem tej kategorii może być osoba, która ukończyła 20 lat i dodatkowo co najmniej od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2 lub kandydat, który ukończył 24 lata, jeśli nie posiada prawa jazdy w kategorii A2 lub ma je krócej niż od dwóch lat.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku można zapisać się na kurs 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Jest to czas, w jakim prowadzone są kursy – zanim uczestnik kursu przystąpi do egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym, na pewno zdąży uzyskać wymagany wiek. Kategoria A uprawnia do poruszania się wszystkimi motocyklami, bez względu na pojemność silnika czy moc. Czyli motocyklem; pojazdami określonymi dla prawa jazdy kat. AM;

zespołem pojazdów złożonym z pojazdu określonego dla kat. A oraz przyczepy; motocyklem trójkołowym o mocy przekraczającej 15 kW (minimalny wymagany wiek: 21 lat).
Prawo jazdy kategorii A wydawane jest maksymalnie na 15 lat. Jednak w orzeczeniu lekarskim lekarz może wpisać krótszy termin.