Ze szkołą nauki jazdy jest jak z liceum czy studiami. Chcemy wybrać jak najlepiej, aby mieć pewność, że wykłady zostaną przeprowadzone rzetelnie, materiały szkoleniowe będą w cenie kursu, jazdy odbywać się będą z instruktorami, którzy uczą z powołania, najlepiej w bardzo krótkim odstępie czasu. Tak, by na egzamin nie czekać miesiącami od zapisania się na kurs. I to wszystko w rozsądnej cenie. Na co zwracać zatem uwagę, wybierając szkołę nauki jazdy w Sieradzu?

Koszt kursu i lokalizacja szkoły nauki jazdy

Kandydaci na przyszłych kierowców, wybierając szkołę nauki jazdy, sprawdzą zapewne koszt kursu. Jeżeli chodzi o prawo jazdy na kategorię B, zwykle waha się on w granicach 2000-2500 zł. Warto jednak upewnić się, co wchodzi w skład tej kwoty. Zdarzyć się może, że przy mniejszym koszcie materiały szkoleniowe należy dokupić osobno. W przypadku zbyt niskiej ceny lub nagłej promocji powinna zapalić się czerwona lampka. Zazwyczaj opusty oznaczają oszczędności na kadrze instruktorskiej, co może skutkować problemami z ustaleniem terminów kolejnych jazd. Lepiej przygotować się na tego typu sytuacje, ale najlepszym rozwiązaniem jest zmiana kryterium.

Czy warto zwracać uwagę na lokalizację szkoły nauki jazdy? Należy mieć świadomość, że biuro z salą wykładową może znajdować się w zupełnie innym miejscu niż plac manewrowy. Najlepiej odwiedzić kilka szkół nauki jazdy i wyrobić sobie zdanie po krótkiej rozmowie w sekretariacie, wyglądzie sal, zapoznaniu się z kadrą instruktorską oraz flotą pojazdów – należy umawiać się na jazdy takim samym samochodem, jakie znajdują się w wybranym przez nas ośrodku WORD, co zapewnia Szkoła Nauki Włochacz w Sieradzu.

Znajomi najlepszym doradcą

Najlepszym doradcą będą jednak nasi znajomi. Jeżeli ktoś z nich zdawał kurs na prawo jazdy w tym samym mieście, warto poprosić o opinię na temat wybranej przez niego szkoły nauki jazdy. Będzie on w stanie polecić lub odradzić instruktora, z którym odbywał kurs praktyczny. Można również posłużyć się opiniami znajdującymi się w Internecie, choć nie zawsze są one wartościowe. Bardziej posłużą nam dane na temat zdawalności w Ośrodkach Szkolenia Kierowców, które można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej danego miasta.

 

Podsumowując, warto poświęcić trochę czasu na „wybadanie” najlepszej szkoły nauki jazdy w naszej okolicy. Nie należy podpisywać umowy z pierwszym lepszym ośrodkiem. Lepiej mieć porównanie, aby nie narzekać na ostateczny wybór i nie przeciągać w nieskończoność zdania egzaminu ze względu na warunki panujące w danej szkole nauki jazdy.